sklep akwarystyczny lublin

Istnieje spora grupa osób, których nic nie uspokaja tak skutecznie, jak obserwowanie żywych stworzeń w akwarium. Akwaria z kolorowymi rybkami i egzotycznymi roślinami to namiastka raju. Normalnie żeby zobaczyć takie cuda, trzeba byłoby udać się do Amazonii, na Karaiby lub do Australii. Ze sklepem O!Mega ZOO w Lublinie możesz mieć skrawek raju w swoim domu.

Zaufany sklep akwarystyczny w Lublinie

O!Mega ZOO to stacjonarny sklep zoologiczny jak i akwarystyczny, który oferuje szeroki wybór terrariów, akwariów i innych akcesoriów dla każdego hobby. Zarówno w akwariach słodkowodnych, jak i morskich. 

Znajdziesz tu również ryby akwariowe i inne zwierzęta akwariowe np. skorupiaki, pokarmy dla ryb i dla gadów, rośliny oraz różne produkty do pielęgnacji zwierząt domowych i ich estetyki. Adres naszego sklepu to Głuska 86.

A może terrarium?

Niektórzy ludzie lubią wodne środowisko, ale świat nie kończy się na akwarystyce. Inni wolą pozostawać na lądzie. Dla tych drugich mamy bogatą ofertę terrariów i zwierząt lądowych lub wodno-lądowych. Jeśli gryzonie, gady i płazy to Twoje hobby – zapraszamy. Znajdziesz u nas świnki morskie, chomiki, króliki, oraz żółwie i jaszczurki. 

Rośliny akwariowe i do oczek wodnych

rośliny do akwarium sklep zoologiczny lublin

Możesz tu znaleźć wysokiej jakości sprzęt akwarystyczny do akwariów morskich i słodkowodnych, a także sprzęt terrarystyczny i akcesoria dekoracyjne jak tła akwarystyczne czy korzenie. Nasz sklep to doskonałe miejsce do zakupu ryb, skorupiaków i innych zwierząt wodnych. Szeroka gama produktów z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby.

O!Mega ZOO to największy sklep akwarystyczny w Polsce Wschodniej. Od lat dostarczamy ryby akwariowe i inne zwierzęta wodne, skorupiaki, rośliny (żywe, sadzone lub sztuczne) oraz wyposażenie. 

Fachowe doradztwo

Zatrudniamy wielu pracowników, z którymi nasi cenni klienci mogą porozmawiać o swoich potrzebach i uzyskać poradę w zależności od indywidualnych wymagań. 

To ludzie faktycznie zainteresowani akwarystyką, a nie tylko czytacze Internetu. Nasi pracownicy opiekują się akwariami w sklepie, mają z nimi kontakt na co dzień i w całym świecie nie znajdziesz bardziej zaangażowanych sprzedawców. 

Akwarystyka. Sklep online czy stacjonarny?

Zdecydowanie polecamy sklep stacjonarny, a poniżej prezentujemy argumenty na poparcie tej sugestii. 

Transport zakupionych towarów

Akwarium czy terrarium to szkło. Solidne, ale nadal szkło. Kurierzy w Polsce, z całym szacunkiem, nie słyną z delikatności. 

Podobnie w kwestiach sprzętu. Niektóre części czy akcesoria kosztują naprawdę dużo pieniędzy. Nie chcesz ryzykować życiem swoich rybek, bo kurier uszkodził filtr w transporcie. 

W naszym sklepie przy Głuskiej 86 kupisz to, czego potrzebujesz, i bezpieczenie dowieziesz to sobie do domu bez obaw o to, czy ktoś Ci stłucze akwarium albo połamie sprzęt. 

Dodatkowo zwierząt nie zamówisz online. To znaczy: zamówisz, ale bądźmy szczerzy – jeśli kochasz zwierzęta, nie każesz im podróżować w pudełku. 

Zwierzęta akwariowe na żywo

akwarystyka rośliny do akwarium sklep

I tak przechodzimy do kolejnego ważnego punktu. W naszym sklepie możesz zobaczyć ryby na żywo, ocenić ich stan, to jak się poruszają, możesz wyobrazić sobie, jak będą wyglądały w Twoim akwarium. 

W Internecie też znajdziesz oferty zakupu rybek. Jeśli sprzedający mieszka blisko i przywiezie Ci rybkę osobiście w krótkim czasie, można się zastanawiać. W przeciwnym razie odpuść handel. 

Długi pobyt w woreczku to dla rybki ogromny stres, a im bardziej zestresowana rybka, tym większe ryzyko chorób. Utrata rybki w trakcie aklimatyzacji może być bardzo kosztowna.

W sklepie akwarystycznym O!Mega ZOO to Ci nie grozi. Wszystkie zwierzęta masz na miejscu, a Lublin jest dość małym miastem, by podróż do domu trwała maksymalnie godzinę. 

Dobór sprzętu

Czy wiesz, że niewłaściwie dobrany sprzęt może zniszczyć Twoje akwarium, a nawet zabić rybki

Zacznijmy od filtra. Filtr ma określoną wydajność i mało kto o tym mówi, ale tę wydajność powinno się dobierać “na górkę”. Za słaby nie poradzi sobie z brudem, co grozi chorobami rybek i wygląda nieestetycznie. 

Przykładowo jeśli masz akwarium 250l, wybierz filtr na przynajmniej 300l. Dlaczego tak? Filtr po pewnym czasie zbierze zanieczyszczenia, a jego wydajność spadnie. 

Nie możesz też przesadzić z wydajnością filtra. Zbyt mocny filtr wywoła silne prądy, będzie przeszkadzał rybom, utrudni wzrost roślinom. Zwłaszcza krewetki nie lubią silnego nurtu. Może też chlapać wodą naokoło. Jak widzisz, wybór filtra nie jest taki prosty, ale nasi pracownicy Ci w tym pomogą. 

Kolejna ważna rzecz to dobór grzałki. Jeśli jest jeden element wyposażenia akwarium, na który nie warto żałować pieniędzy, to właśnie grzałka. Źle dobrana zepsuje się i dosłownie ugotuje Ci rybki. Wybierz grzałkę z termostatem. 

W naszym sklepie akwarystycznym O!Mega ZOO dostaniesz sprzęt tylko renomowanych marek, które dają gwarancję, że nie zrobią krzywdy Twoim zwierzętom. 

Do kompletu dla lepszego dbania o czystość wody mamy szeroki wybór siatek, chwytaków, czyściki magnetyczne oraz nożyczki i pęsety do roślin. O!Mega ZOO to oficjalny dystrybutor najlepszego sprzętu, z którym akwarystyka staje się innym wymiarem hobby

Nie wiesz, jaki sprzęt wybrać? Bez obaw – nasi pracownicy wiedzą wszystko na ten temat.