Psi fryzjer (Groomer) to zawód niezwykle popularny w wielu zachodnich krajach. W Polsce w dalszym ciągu zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przez groomera z użyciem profesjonalnych kosmetyków są mniejszością w wielu miastach. Określenie „psi fryzjer” jednak funkcjonuje od wielu lat w naszym społeczeństwie. 

psi fryzjer, groomer lublin

Zabiegi pielęgnacyjne oferowane przez groomera

Strzyżenie psów lub zajmowane się przycinaniem pazurów psa to tylko dwie usługi pielęgnacyjne z wielu proponowanych przez groomera. Dzięki jego pracy możecie zadbać o Waszego pupila najlepiej jak możecie. Zadbane zwierzę, również w kwestii sierści lub zębów to szczęśliwy i zdrowy pupil. Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji można być pewnym, że wszystko ze zwierzęciem jest w porządku. Sprawdź, jakie usługi wchodzą w zakres pracy groomera

  • Czyszczenie uszu;
  • Usługi trymowania;
  • Zabiegi pielęgnacyjne obejmujące wyczesywanie; 
  • Obcinanie pazurków;
  • Strzyżenie;
  • Czesanie oraz obcinanie sierści zgodnie z charakterystyką poszczególnych ras. 

Jak przygotować zwierzę na pierwszą wizytę u groomera?

Pomimo, że każdy groomer dba o to, aby zwierzę czuło się jak najlepiej oraz najbezpieczniej podczas wykonywanych zabiegów, pies może być zestresowany oraz przytłoczony wieloma nowymi zapachami oraz doświadczeniami. Dlatego warto przygotować zwierzę do wizyty u groomera tak, aby przebiegła ona jak najlepiej i możliwie spokojnie. 

Pierwsze rozczesywanie sierści w zaciszu domowym

Najważniejsze jest to, aby zwierzę nie bało się zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w salonie. Dlatego jeszcze przed pierwszą wizytą należy przyzwyczaić psa do dźwięku maszynki do golenia oraz kontaktu ze szczotką do wyczesywania sierści. Warto również powiązać te czynności z przyjemnością, poprzez podawanie smakołyków każdorazowo, kiedy piesek spokojnie przyjmie wszystkie wykonywane zabiegi. 

Ważne jest, aby pierwsze wyczesywanie nie wiązało się ze stresującymi bodźcami. Nie powinno trzymać się zwierzęcia ani ograniczać mu ruchów. Pierwsze sesje czesania mogą trwać nawet kilka minut. Tak, aby pies wiedział, że jest bezpieczny i nie musi się stresować. 

Kąpiel i kontakt z wodą

Warto przyzwyczaić go również do kąpieli. Jest to jeden z elementów zabiegów pielęgnacyjnych pieska związanych z jego sierścią. Pierwszy kontakt z wodą może wiązać się dla zwierzęcia z dużym stresem, ponieważ jest to nowe doświadczenie. Wiąże się to ze zmianą sposobu poruszania się oraz z koniecznością dopasowania się do niepewnego dla zwierzęcia środowiska. Dlatego zanim zabierzesz swojego pupila do groomera, pokaż mu, że woda to czysta przyjemność i nie stanie mu się nic złego. 

Podczas strzyżenia na zwierzę czekają przynajmniej dwa nowe doświadczenia. Pierwszym z nich jest kąpiel oraz kontakt z kosmetykami pielęgnacyjnymi przeznaczonymi dla zwierząt. W celu ułatwienia pracy groomera warto zadbać o to, aby zwierzę było już przyzwyczajone do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Załatwienie potrzeb fizjologicznych 

Zabiegi pielęgnacji psów mogą trwać pewien czas. W zależności od wykonywanych czynności, mogą znacznie się one przedłużyć. Aby zapewnić komfort zwierzęciu oraz zniwelować ryzyko nieprzyjemnych sytuacji, nerwowości pupila lub nieprzewidzianych przerw, warto zadbać o to, aby przed wizytą załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Krótki spacer, połączony najlepiej z zabawą sprawią, że zwierzę będzie zrelaksowane oraz zadowolone. Wówczas wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych jest znacznie łatwiejsze oraz przebiega sprawniej. 

Psi fryzjer Lublin

Strzyżenie psów powinno być wykonywane przez osoby wykwalifikowane, które wiedzą, w jaki sposób zadbać o sierść zwierzęcia. Podobnie jak ludzkie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz zastosowania najlepszych kosmetyków, tak samo sierść zwierząt powinna być jak najlepiej pielęgnowana. Groomer Lublin dba o to, aby wszystkie zabiegi wykonywane w salonie były utrzymane na jak najwyższym poziomie. 

Jeżeli przebywacie w Lublinie oraz szukacie groomera, który zajmie się doskonale Waszym psem, bardzo dobrze trafiliście. Zapewniamy najlepsze kosmetyki, które zadbają o stan sierści pupila oraz indywidualne podejście do każdego zwierzęcia. Dzięki temu możecie być spokojni, że Wasz piesek będzie czuł się bezpieczny oraz spokojny w naszym salonie. 

Jak dbać o zwierzę pomiędzy wizytami u groomera?

Wizyta u groomera jest jednym z elementów pielęgnacji psów. Podobnie jak ludzie po wyjściu od fryzjera, zwierzę jest pięknie ostrzyżone, starannie wypielęgnowane oraz zadbane. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji pomiędzy wizytami, taki efekt nie utrzyma się długo. Będzie chwilowy, krótkotrwały, a każda kolejna wizyta będzie wiązała się z rozpoczynaniem od nowa. Aby zachować efekty pracy groomera na dłużej, warto w domu również dbać o pielęgnację zwierzęcia. 

Jeżeli pies ma długą sierść lub często ją gubi, warto wyczesywać go przynajmniej dwa razy w tygodniu. W ten sposób dbacie o to, aby sierść nie kołtuniła się, była zawsze wypielęgnowana, a pies przyzwyczaił się do regularnego czesania. Dzięki temu każda kolejna wizyta u groomera będzie przebiegała sprawniej, ponieważ nie będzie on musiał pozbyć się wielu warstw starej sierści. 

Pielęgnacja sierści psa jest niezwykle istotna. Zależy od tego stan zdrowia skóry zwierzęcia oraz jego komfort. Jeżeli istnieje możliwość korzystania z usług groomera, warto jest wybrać się na taką wizytę co pewien czas. W połączeniu z regularną pielęgnacją w domu, przyniesie to doskonałe efekty w postaci gładkiej sierści oraz pozbycia się wszelkich problemów skórnych. 

Poza naszymi usługami groomerskimi zapraszamy również do naszego sklepu zoologicznego w Lublinie.